"Rok 1918 w Polsce i na Górnym Śląsku" - panel dyskusyjny.
5 października 2018 r. nasi uczniowie uczestniczyli w panelu dyskusyjnym "Rok 1918 w Polsce i na Górnym Śląsku" z udziałem naukowców zajmujących się tą tematyką: prof. Andrzejem Chwalbą,  prof. Ryszardem Kaczmarkiem. Moderatorem spotkania  był dr Marcin Jarząbek. Wcześniej młodzież obejrzała film pt.:" Szlakiem Powstańców Śląskich" w reżyserii Aleksandry Fudali, który odniósł się również do działań w naszym mieście i dał początek dyskusji.
Wydarzenie, zorganizowane przez Śląskie Centrum Wolności i Solidarności, odbyło się w kinoteatrze "Rialto" w Katowicach.
Po zakończonym panelu odbył się koncert muzyki dawnej zespołu "Equilibrum" na instrumentach smyczkowych.
Celem panelu było zainteresowanie uczniów historią Polski i naszego regionu.
Wydarzenie wpisuje się w ważną rocznicę narodową: 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości!