Klasy edukacji wczesnoszkolnej we wrześniu i październiku odwiedzają Miejską Bibliotekę Publiczną przy ul. Kisielewskiego. W pierwszych takich zajęciach (28.09.2018) uczestniczyła klasa 1a, w trakcie których dzieci zwiedziły zakamarki biblioteki, wysłuchały najważniejszych informacji o wypożyczaniu książek, odgadywały zagadki i wykonały jesienne prace plastyczne. Uczniowie wrócili pełni wrażeń.
Uczniowie klasy 2a i 2b, dzięki uprzejmości pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej  nr 15 zapoznawali się z zasadami funkcjonowania biblioteki podczas lekcji bibliotecznych.
Uczniowie zaznajomili się z zasadami korzystania z materiałów zawartych w bibliotece. Nauczyli się wyszukiwać potrzebnych elementów w spisie komputerowym oraz wypełniać formularze potrzebne do wypożyczenia książek lub czasopism. Panie bibliotekarki pokazały gdzie szukać potrzebnych materiałów, a także pomogły w tworzeniu pięknych zakładek do książek.