BRITISH COUNCIL

 

W październiku 2023 nasza szkoła przystąpiła do elitarnego programu British Council Advantage .

Co to oznacza dla SP nr 47 i jej uczniów?

Oznacza to, że nasza szkoła uzyskała pozwolenie na rejestrację uczniów (i nie tylko) na międzynarodowe egzaminy Cambridge z języka angielskiego. Współpraca z British Council w tej dziedzinie umożliwia uczniom zdawanie egzaminów na wszystkich poziomach: YLE – Starters, Movers i Flyers, KEY for schools, PET for schools, a nawet FCE, CAE i CPE, korzystanie z udostępnianych przez BC materiałów przygotowujących do tych egzaminów, a nawet , po spełnieniu wymagań, utworzenie w naszej szkole Centrum Przygotowawczego Cambridge   z możliwością zdawania powyższych egzaminów  stacjonarnie, w naszej szkole. Do tego będziemy już od tego roku dążyć. Warto nadmienić, że tym samym SP nr 47 wchodzi do bardzo wąskiej elity szkół oferujących takie możliwości na terenie naszego miasta i województwa.

Więcej o programie Advantage:

https://www.britishcouncil.pl/egzaminy/szkoly-instytucje/advantage

Nasza szkoła w tym roku debiutuje na poziomie Advantage Starter. W końcu maja lub  w czerwcu 2024 r.  nasi uczniowie po raz pierwszy podejdą do egzaminów  YLE (Young Learners Exams) na trzech poziomach: Starters, Movers i Flyers. Kilkoro z nich będzie zdawać na poziomach wyższych.  W tym celu zostaną przeprowadzone mock testy (testy próbne), które pozwolą ustalić odpowiedni poziom dla poszczególnych uczniów. Mock testy będą się składać z części słuchowej (Listening)  i części obejmującej czytanie i pisanie (Writing and Readind). Po ustaleniu poziomu kandydatów rozpoczniemy proces rejestracyjny na egzaminy w sesji letniej. Kandydaci zdecydowani zdawać egzaminy otrzymają dostęp do pełnego zakresu wymagań oraz do materiałów udostępnionych przez British Council oraz przez szkolnego koordynatora programu – p. Magdalenę Nycz. Nasz koordynator posiada wieloletnie doświadczenie w efektywnych przygotowaniach uczniów do egzaminów Cambridge i jest założycielem Centrum Egzaminacyjnego British Council w jednej ze szkół  w Sosnowcu.

W planie jest również webinarium szkoleniowe dla rodziców uczniów przystępujących do egzaminów lub spotkanie stacjonarne z przedstawicielem British Council oraz kilka przygotowawczych spotkań koordynatora programu z uczniami przystępującymi do egzaminów YLE.

Ze względu na to, że największa ilość dzieci przystępuje do egzaminów YLE, podajemy poniżej link,  który pomoże w znalezieniu odpowiedzi na wszelkie pytania nurtujące kandydatów i ich rodziców.

https://www.cambridgeenglish.org/pl/exams-and-tests/young-learners/

https://www.cambridgeenglish.org/pl/exams-and-tests/young-learners/starters/

https://www.cambridgeenglish.org/pl/exams-and-tests/young-learners/movers/

https://www.cambridgeenglish.org/pl/exams-and-tests/young-learners/flyers/

Egzamin KEY for schools

https://www.cambridgeenglish.org/pl/exams-and-tests/key-for-schools/

W najbliższym czasie zostanie zamieszczony aktualny cennik egzaminów dla naszej szkoły , szczegółowe wymagania egzaminacyjne oraz pełne wymagane słownictwo  dla wszystkich trzech poziomach egzaminów YLE.

Osoby zainteresowane przystąpieniem do egzaminów proszone są o kontakt z koordynatorem programu British Council Advantage – p. Magdaleną Nycz (sala 44) osobiście lub przez dziennik elektroniczny.

Serdecznie zapraszamy do zapisów i sprawdzenia się w znanych i respektowanych na całym świecie egzaminach Cambridge English Qualifications !