AKTUALNOŚCI

Prawie dwadzieścia lat temu, 1 września 1999 roku powstało Gimnazjum nr 7 w Sosnowcu, szkołę tą ukończyło ponad cztery tysiące dwustu absolwentów.  19 czerwca z wielkim żalem żegnaliśmy  ostatnich trzydziestu siedmiu uczniów wyruszających w dalszą drogę edukacji. Akademia rozpoczęła się uroczystym odtańczeniem Poloneza. Następnie, po raz ostatni, wprowadziliśmy sztandar Gimnazjum nr 7, które od 2004 roku nosiło imię Henryka Sienkiewicza, wybitnego polskiego noblisty.  Swoją obecnością zaszczycił nas pierwszy dyrektor szkoły, mgr Józef Kurek. Wszyscy absolwenci  oficjalnie odebrali świadectwa oraz pamiątkowe medale. Pani dyrektor wręczyła statuetki Prymusa Gimnazjum nr 7 dwóm uczennicom klas trzecich - Julii Guzik z klasy IIIa i Natalii Wójcik z klasy IIIb. Uczennice te uzyskały najwyższe średnie i wyniki z egzaminów.  Najstarsza klasa oficjalnie pożegnała ostatnich gimnazjalistów. Absolwenci pożegnali się z nami na wesoło.