Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wydarzeniu "Wokół powstania styczniowego 1863". Wydarzenie zostało zorganizowane w Pałacu Schoena - Muzeum Miejskie w Sosnowcu przez Instytut Zagłębia Dąbrowskiego i Stowarzyszenie Eksploracyjno - Historyczne "Szaniec" 1863. Spotkanie uświetniła obecność Małogoskiego Oddziału Powstańczego 1863. Uczestnicy wydarzenia wysłuchali ciekawych wykładów na temat: Wyzwoleniu Trójkąta granicznego w lutym 1863 r. i uzbrojenia powstańców styczniowych. Uczniowie obejrzeli militaria, dokumenty, zdjęcia oraz biżuterię patriotyczną z okresu powstania styczniowego. Obecni w Pałacu miłośnicy historii i znawcy broni białej z tego okresu chętnie dzielili się wiedzą z uczestnikami spotkania. Eksponaty prezentowali z ogromną pasją.