AKTUALNOŚCI

Miło mi poinformować, że na III Balu Wolontariusza, 23 listopada, o godzinie 20.30 odbyła się uroczysta gala, podczas której zostały wręczone nagrody laureatom konkursu o tytuł najlepszej grupy wolontariackiej roku szkolnego 2017/2018 „Wolontariat-podaj dalej”. Nasz Wodzirej zaprosił na scenę wyjątkowych gości: przedstawicieli władz samorządowych oraz członków komisji konkursowej.
Przed komisją podobnie jak w ubiegłym roku, stało nie lada trudne zadanie wytypowania zwycięzców, bowiem wszystkie prace zaskakiwały swoją pomysłowością i oryginalnością.

A oto tegoroczni laureaci:

I Miejsce
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 47 W SOSNOWCU !!!!!!

II Miejsce
IX Liceum Ogólnokształcące w Sosnowcu

III Miejsce
Zespół Szkół nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu

Wyróżnienia

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Francesco Nullo w Olkuszu
Zespół Szkół nr 3 im. Antoniego Kocjana w Olkuszu
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 w SosnowcuPozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a wszyscy zostali uhonorowani gromkimi brawami.

Atmosfera balu była wyjątkowa i z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników. Na ten jeden wieczór wszyscy zapomnieli o troskach, oddając się całkowicie beztroskiej zabawie.
Spotkać w jednym miejscu ponad pół tysiąca osób z takim zapałem do działania i charyzma to jest coś!
III Bal Wolontariusza Caritas Diecezji Sosnowieckiej odbył się pod hasłem „Vivat Niepodległa”, upamiętniający 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W balu udział wzięło prawie 600 wolontariuszy, opiekunów, katechetów, dyrektorów i sympatyków pomagania. W niepowtarzalny klimat wprowadzał biało-czerwony wystrój, wyjątkowe kotyliony oraz wspólne odśpiewanie hymnu narodowego. Oficjalnego otwarcia balu dokonał dyrektor sosnowieckiej Caritas ks. Tomasz Folga dziękując wszystkim wolontariuszom za ich trud i pracę na rzecz potrzebujących. Nie zabrakło ciepłych słów skierowanych w stronę opiekunów wolontariatu oraz dyrekcji szkół za wsparcie i zaangażowanie w działania  wolontaryjne.
Zgodnie z tradycją bal rozpoczął się staropolskim Polonezem. Po uroczystych i podniosłych chwilach uczestnicy jak za dawnych lat, bawili się przy dobrej muzyce.
Bal jest ukłonem i formą nagrody za całoroczną sumienną pracę wolontariuszy na rzecz innych. Ten bal jest również przesłaniem dla młodych ludzi, że warto pomagać innym.