W środę 17 października uczniowie klas piątej i szóstej wzięli udział w uroczystej inauguracji  VIII edycji programu "Młodzi Jałmużnicy" pod patronatem Caritas Diecezji Sosnowieckiej. W części oficjalnej obejrzeliśmy prezentację multimedialną z akcji prowadzonych w ubiegłym roku szkolnym, w której dużą część stanowiły zdjęcia naszych uczniów.  Ubiegłoroczni wolontariusze zostali zaproszeni do wzięcia udziału w III Andrzejkowym Balu Wolontariusza pod hasłem "Vivat Niepodległa" oraz do konkursu "Wolontariat Podaj Dalej".  Następnie obejrzeliśmy znakomitą produkcję "Sprawa Jezusa", filmu opartego na faktach, a po przerwie na słodki poczęstunek wysłuchaliśmy koncertu Jacka Dewódzkiego  (kompozytora, autora tekstów oraz wokalisty grupy Dżem) i Andrzeja Paprota. Koncert uświetniony był komentarzem pana Jacka na temat jego życia i wiedzy dotyczącej używek i uzależnień.  Mamy nadzieję, że wzorem lat poprzednich nasi Młodzi Jałmużnicy z klasy piątej i szóstej dostrzegą wartość pomagania innym i zaangażują się sumiennie we wszystkie działania Szkolnego Koła Wolontariatu.