Zawody w Mistrzostwach Sosnowca w Koszykówce Dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci.

4 grudnia 2019 r. drużyna dziewcząt z klas IV-VI, pod opieką pani Ewy Kowalskiej-Szkriby, reprezentowała naszą szkołę w zawodach koszykówki. W rozgrywkach grupowych, drużyna zajęła drugie miejsce i awansowała do półfinału. W półfinale drużyna wygrała jeden mecz i przegrała jeden. Do finału awansowały drużyny SP Nr 40 i SP Nr 6. Dziewczęta podczas meczy dawały z siebie wszystko, walcząc do ostatniego gwizdka. Szkołę reprezentowały: Marysia Sikora, Zosia Łuckoś, Natalia Ciba, Karolina Dziewanowska, Maja Zachariasz, Zuzia Szpoper, Paulina Musiał, Hania Kular, Martyna Warzyńska, Nadia Olesińska, Natalia Popławska, Wiktoria Kantorysińska. Dobrym  duchem drużyny była Nadia Gorczyńska, niemogąca reprezentować szkoły z powodu kontuzji.